SCHEDULE

Dreaming Creek Main Stage
Streamline Stage at Hill Holler
Healing Arts Village
Speakeasy Stage
Ferrum Workshop Porch
Pink Floyd Garden Stage
Imagine Tent
ENO Glampground Village
Forever Young Stage
VIP Stage
  • 2:00pm
  • 2:15
  • 2:30
  • 2:45
  • 3:00
  • 3:15
  • 3:30
  • 3:45
  • 4:00
  • 4:15
  • 4:30
  • 4:45
  • 5:00
  • 5:15
  • 5:30
  • 5:45
  • 6:00
  • 6:15
  • 6:30
  • 6:45
  • 7:00
  • 7:15
  • 7:30
  • 7:45
  • 8:00
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00am

Forlorn Strangers
9:45pm - 11:00pm

Monster Atlantic
7:45pm - 8:45pm

Moonshine District
5:45pm - 6:45pm

Outdoor HQ Info Open Daily
2:00pm - 5:00pm

  • 9:00am
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00
  • 2:15
  • 2:30
  • 2:45
  • 3:00
  • 3:15
  • 3:30
  • 3:45
  • 4:00
  • 4:15
  • 4:30
  • 4:45
  • 5:00
  • 5:15
  • 5:30
  • 5:45
  • 6:00
  • 6:15
  • 6:30
  • 6:45
  • 7:00
  • 7:15
  • 7:30
  • 7:45
  • 8:00
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00am

Slackline
4:00pm - 4:45pm

Slackline
8:45pm - 9:15pm

Spiral
11:00pm - 11:30pm

Slackline
6:30pm - 7:00pm

Nathaniel Rateliff & The Night Sweats
12:00am - 1:15am

Honey Island Swamp Band
9:30pm - 10:45pm

Banditos
7:30pm - 8:30pm

Dead 27s
5:15pm - 6:15pm

Panel Discussion w/ Anne Bedarf & Special Guests
5:15pm - 6:15pm

Spiral
9:45pm - 10:10pm

Lobo Marino Dance w/ Katie Wells
4:00pm - 5:00pm

Bhakti Kulani Kirtans
3:00pm - 3:45pm

Light Your Fire Passion Workshop
2:00pm - 2:45pm

Opening Circle
1:00pm - 1:30pm

PLF Fire & The Soul of Dreams
11:00pm - 12:00am

Hanumen w/ PLF Fire
8:30pm - 9:30pm

Hanumen
6:30pm - 7:30pm

Capoeira Workshop
4:00pm - 5:00pm

BerimBau Workshop
3:00pm - 4:00pm

Teen Chill Zone
9:30pm - 1:00am

Ukelele Workshop
7:45pm - 8:45pm

Yoga
5:15pm - 6:15pm

Click Here To View Complete Outdoor Schedule
9:00am - 3:00pm

Open Jam ’round the Fire
8:30pm - 9:30pm

AA/NA Meeting
7:00pm - 8:00pm

Uke w/ Mim Workshop
5:45pm - 6:45pm

Campfire Sessions w/ Love Canon
9:45pm - 10:45pm

Mime Chi
3:00pm - 4:00pm

Stilt Walking Workshop
7:00pm - 8:00pm

Kids Fit Workshop
6:00pm - 7:00pm

Movie on the Stage
9:00pm - 11:00pm

Maya Burgess
7:30pm - 8:45pm

Open Mic
5:15pm - 6:15pm

Uke w/ Mim Workshop & Jam
4:00pm - 5:00pm

VA Lottery
9:15pm - 9:30pm

VA Lottery
5:00pm - 5:15pm

VA Lottery
7:15pm - 7:30pm

Cactus Attack
9:30pm - 10:30pm

Dale & The ZDubs
7:30pm - 8:30pm

The Devyl Nellys
5:15pm - 6:15pm

  • 8:00am
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00
  • 2:15
  • 2:30
  • 2:45
  • 3:00
  • 3:15
  • 3:30
  • 3:45
  • 4:00
  • 4:15
  • 4:30
  • 4:45
  • 5:00
  • 5:15
  • 5:30
  • 5:45
  • 6:00
  • 6:15
  • 6:30
  • 6:45
  • 7:00
  • 7:15
  • 7:30
  • 7:45
  • 8:00
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00am

Spiral
10:00pm - 10:20pm

PLF Fire & the Soul of Dreams
11:00pm - 12:00am

Spiral Hoop Workshop
7:45pm - 8:30pm

Workshop
5:30pm - 6:15pm

Ecstatic Dance w/ Katie Wells
4:15pm - 5:15pm

Panel Discussion
3:15pm - 4:00pm

Making Dreamcatchers w/ Katie Clifton
12:30pm - 1:30pm

Animal Qi Gong w/ Alan Armstrong
11:15am - 12:15pm

Open Floor Yoga Practice
8:00am - 9:30am

Hanumen w/ PLF Fire
8:45pm - 9:45pm

Zoe Ravenwood
6:45pm - 7:15pm

Hanumen
2:00pm - 3:00pm

Yoga Practice w/ Hanumen
9:30am - 11:00am

Upcycled t-shirt Workshop
7:00pm - 8:00pm

Mixed Media Painting Party with Katherine Devine
1:00pm - 4:00pm

Teen Chill Zone
9:30pm - 1:00am

Yoga
4:45pm - 5:45pm

Capoeira Workshop
11:00am - 12:00pm

Berimbau Workshop
10:00am - 11:00am

Meditation
9:00am - 9:45am

Click Here To View Complete Outdoor Schedule
9:00am - 3:15pm

Open Jam ’round the Fire
8:30pm - 9:30pm

AA/NA Meeting
7:00pm - 8:00pm

African Drumming & Dance Workshop
5:45pm - 6:45pm

Campfire Sessions with Love Canon
9:45pm - 10:45pm

Mime Chi
8:00pm - 9:00pm

The Change Free to Love Workshop
4:00pm - 4:45pm

The Change
3:15pm - 4:00pm

Stilt Walking
2:00pm - 3:00pm

Old School Outdoor Games
12:30pm - 1:30pm

Tai Quon Do
10:30am - 11:30am

Movie on the Stage
9:00pm - 11:00pm

Kids Fit
6:30pm - 7:30pm

1000 Faces Mask Theater
5:15pm - 6:15pm

Open Mic
1:00pm - 2:00pm

Primitive Tool Workshop
11:30am - 12:30pm

Uke w/ Mim
9:30am - 10:30am

VA Lottery
9:30pm - 9:45pm

VA Lottery
6:30pm - 6:40pm

TigermanWOAH
9:45pm - 10:45pm

Roosterfoot
7:45pm - 8:30pm

Blind Owl Band
5:15pm - 6:30pm

Doby
1:00pm - 1:45pm

Rob Nance & The Lost Souls
3:15pm - 4:00pm

Skribe
11:30am - 12:15pm

  • 8:00am
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00
  • 2:15
  • 2:30
  • 2:45
  • 3:00
  • 3:15
  • 3:30
  • 3:45
  • 4:00
  • 4:15
  • 4:30
  • 4:45
  • 5:00
  • 5:15
  • 5:30
  • 5:45
  • 6:00
  • 6:15
  • 6:30
  • 6:45
  • 7:00
  • 7:15
  • 7:30
  • 7:45
  • 8:00
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00am

Spiral
11:15pm - 11:30pm

Slackline
8:30pm - 9:00pm

Aerial
6:30pm - 6:45pm

Slackline
4:00pm - 4:30pm

The Wild Reeds
11:00am - 12:00pm

Con Brio
12:00am - 1:30am

Los Colognes
9:30pm - 10:45pm

The Wood Brothers
7:15pm - 8:15pm

The Congress
5:00pm - 6:00pm

Love Canon
2:45pm - 3:45pm

Head for the Hills
12:45pm - 2:00pm

Spiral
10:00pm - 10:20pm

PLF Fire & the Soul of Dreams
11:00pm - 12:00am

1000 Faces Mask Theater
6:00pm - 7:00pm

Dave Eggar
4:30pm - 5:15pm

Panel Discussion w/ Kris Hodges
3:15pm - 4:15pm

Dream Catcher Workshop w/ Katie Clifton
12:45pm - 1:30pm

Qi Gong w/ Robin Murphy
11:30am - 12:30pm

Open Floor Yoga Practice
8:00am - 9:30am

Hanumen w/ PLF Fire
8:45pm - 9:45pm

Zoe Ravenwood
7:15pm - 8:15pm

Hanumen
2:00pm - 3:00pm

Yoga Practice w/ Hanumen
9:30am - 11:00am

The Parkers
9:00am - 10:00am

Leftover Salmon
12:30am - 1:40am

Mingo Fishtrap
10:45pm - 11:45pm

Polyrhythmics
9:00pm - 10:00pm

Blue Mule
7:15pm - 8:15pm

Bloodkin
5:30pm - 6:30pm

Cask Mouse
3:45pm - 4:45pm

Doby
2:00pm - 3:00pm

FeelFree
12:15pm - 1:15pm

Breakfast With The Mule
11:00am - 11:30am

Upcycled t-shirt Workshop with Emily Burgess
3:15pm - 4:15pm

Interactive Mural Painting with Bruce Burgess
12:30pm - 2:00pm

Dream Journaling Workshop
6:45pm - 7:45pm

Teen Chill Zone
9:30pm - 1:00am

Yoga
4:45pm - 5:45pm

Capoeira Workshop
11:00am - 12:00pm

Berimbau Workshop
10:00am - 11:00am

Meditation
9:00am - 9:45am

Click Here To View Complete Outdoor Schedule
9:00am - 3:15pm

African Drumming and Dance
5:45pm - 6:45pm

Uke w/ Mim Workshop
3:45pm - 4:45pm

Open Jam ’round the Fire
8:30pm - 9:30pm

AA Meeting at Village Hut
7:00pm - 8:00pm

Campfire Sessions with Love Canon
9:45pm - 10:45pm

Appalachian Storytelling
6:30pm - 7:30pm

Mime Chi
11:30am - 12:30pm

Movie on the Stage
9:00pm - 11:00pm

The Gravity Check Juggling Show
7:45pm - 8:45pm

Community High School Band
5:15pm - 6:15pm

Workshop
4:00pm - 4:45pm

The Wildmans
3:00pm - 4:00pm

Parade w/ Miss Kitty, 1000 Faces and more
1:15pm - 2:45pm

Open Mic
10:30am - 11:30am

Uke w/ Mim
9:30am - 10:30am

VA Lottery
9:30pm - 9:45pm

VA Lottery
5:00pm - 5:15pm

VA Lottery
3:00pm - 3:15pm

VA Lottery
7:15pm - 7:30pm

Cask Mouse
9:45pm - 10:45pm

Mason Via
7:30pm - 8:30pm

The Hip Abduction
5:15pm - 6:15pm

Cabin Creek
3:15pm - 4:00pm

The Shack Band
12:45pm - 1:45pm

  • 8:00am
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00
  • 1:15
  • 1:30
  • 1:45
  • 2:00
  • 2:15
  • 2:30
  • 2:45
  • 3:00
  • 3:15
  • 3:30
  • 3:45
  • 4:00
  • 4:15
  • 4:30
  • 4:45
  • 5:00
  • 5:15
  • 5:30
  • 5:45
  • 6:00
  • 6:15
  • 6:30
  • 6:45
  • 7:00
  • 7:15
  • 7:30
  • 7:45
  • 8:00
  • 8:15
  • 8:30
  • 8:45
  • 9:00
  • 9:15
  • 9:30
  • 9:45
  • 10:00
  • 10:15
  • 10:30
  • 10:45
  • 11:00
  • 11:15
  • 11:30
  • 11:45
  • 12:00
  • 12:15
  • 12:30
  • 12:45
  • 1:00am

Erin & The Wildfire
12:15pm - 1:15pm

The Steepwater Band
11:00am - 11:45pm

Open Floor Yoga Practice
8:00am - 9:30am

Urban Soil
3:15pm - 4:15pm

Zoe Ravenwood
1:30pm - 2:15pm

Yoga Practice
9:30am - 11:00am

The Legendary Shack Shakers
6:45pm - 8:00pm

Liz Vice
4:45pm - 5:45pm

The Wild Reeds
3:00pm - 4:00pm

The Show Ponies
1:15pm - 2:15pm

Dave Eggar
11:30am - 12:30pm

Urban Soil
10:00am - 11:00am

Cabin Creek
11:00am - 11:45am

Moonshine District
8:15pm - 9:00pm

Screaming Js
7:00pm - 7:45pm

Dave Eggar
5:30pm - 6:15pm

Cask Mouse
3:15pm - 4:15pm

Ross Holmes Fiddle Workshop (of Bruce Hornsby)
1:30pm - 2:15pm

Interactive Mural Painting
1:00pm - 2:00pm

Capoeira Workshop
11:00am - 12:00pm

Berimbau Workshop
10:00am - 11:00am

Meditation
9:00am - 9:45am

African Drumming Workshop
12:45pm - 1:45pm

Backpacker Ultimate Gear Giveaway
2:00pm - 3:00pm

Moonstomper Mtn. Bike Time Trials
11:00am - 12:00pm

5K Fun Run
9:30am - 10:30am

Kids Fit (CU Field)
3:15pm - 4:15pm

Appalachian Storytelling
6:00pm - 7:00pm

Mime Chi
10:45am - 11:30am

The Wildmans
4:30pm - 5:30pm

The Change
2:30pm - 3:15pm

Taekwondo Clinic Finale
1:00pm - 2:00pm

Open Mic
11:45am - 12:30pm

Uke w/ Mim
9:30am - 10:30am

The Wild Reeds
4:30pm - 5:30pm

T Sisters
2:30pm - 3:15pm

Urban Soil
11:45am - 12:15pm

Moonshine District
10:15am - 11:00am

*Schedule Subject to Change